לוכד עורבים

לוכד עורבים
עורב אפור

מיני העורבים הנפוצים בישראל

בישראל קיימים שמונה מיני עורבים כאשר שניים מהם [עורב הודי, עורב אפור] נחשבים כמזיקים תברואיים וחקלאיים בעיקר. לפיכך, חוק חיות הבר אינו חל עליהם.
ששת המינים הנותרים נחשבים ומוגדרים כחיות בר מוגנות שכל פגיעה בהן היא בניגוד לחוק.
מיני העורבים המוגנים בישראל:

  • עורבני
  • קאק
  • עורב חום עורף
  • עורב מזרע
  • עורב קצר זנב
  • עורב שחור

עורב פצוע בחצר, מה לעשות? לוכד עורבים

מדי פעם נוחת בחצר שלנו עורב פצוע או גוזל עורבים פצוע שנפל בטעות למרפסת. במקרה כזה נדרש להזמין שירותי הרחקת עורבים. לוכד עורבים טעמינו יגיש לכם סיוע מהיר של הרחקת עורבים מהחצר.
המקרים הנפוצים ביותר הם של עורבים שהתנגשו בטעות בחלונות זכוכית, נתפסו בגדרות תיל, נלכדו על ידי חתולים וכלבים או נפגעו מרכב חולף.
לרוב, העורב רק נמצא במצב של הלם או המום רגעית ותוך פרק זמן קצר ישוב לאיתנו כאשר לוכד עורבים יעביר אותו למקום בטוח ומוגן ממזג אוויר קיצוני. כבר היו מקרים של עורבים שהתאוששו באורח פלא ומהר כאשר צווארם נשבר בעקבות התנגשות בחלון זכוכית.
אם מצאתם עורב שחווה תקיפה של חתול רחוב ונראה שסיים את חייו, תתפלאו, ייתכן שהעורב בסך הכל מותש ובעוד מספר רגעים ישוב לאיתנו. הוא יתעופף לשמים בחזרה מייד לאחר שיתאושש.

טיפול בעורב פצוע

היה ונמצא עורב פצוע שלא מסוגל להתאושש בעצמו, הדבר הנכון הוא להעביר אותו לבדיקה אצל וטרינר או לשירותי תנו לחיות לחיות, לוכד עורבים מטעמנו יוכל לסייע לכם במידת הצורך ויעביר את העורב הפצוע בכלוב לשם קבלת עזרה מקצועית.
השתדלו לא לנסות להאכיל את הציפור הפצועה כדי לא להחריף את המצב ולגרום לעורב נזק נוסף. מה שכן אפשר לעשות הוא להניח כלי שטוח עם מים כדי שהעורב ינסה לשתות בעצמו אך אל תכריחו אותו לעשות כך.

עורב פצוע

✔️ לכידת עורבים במחיר הכי זול!
✔️ הרחקת עורב מהמרפסת ומהחצר
✔️ לוכד עורבים בשבת וחג 24/7
 
לשירותי לוכד עורבים או לוכד יונים מקצועי והומני וגם שירותי פינוי פגרים חייגו:
 

הרחקת וגירוש עורבים באופן עצמאי?

מוצרים להרחקת עורבים

אם עורבים מטרידים אתכם בקריאות מרעישות ניתן להרחיקם באופן עצמאי. קחו בחשבון כי עורב הוא ציפור די חכמה ולכן הרחקת עורבים או גירוש עורבים היא משימה לא פשוטה. נסקור בפניכם את האמצעים של הרחקת עורבים העומדים לרשותכם:

⇐ דחליל עורב מת –

מדובר בדחלילים שונים העשויים פלסטיק [עורב דמה מפלסטיק] שתפקידם להרתיע עורבים מלהתקרב. הדחליל הוא בעצם עורב מת שתלוי הפוך וככה העורבים יבינו שבאזור הזה קיימת סכנת חיים לעורבים וכך הם יתרחקו.

⇐  דוקרנים עשויים מנירוסטה לגירוש והרחקת עורבים –

מדובר בשיטה הומנית של הרחקת עורבים כי דוקרני הנירוסטה אינם פוצעים את העורבים אלא רק גורמים להן אי נוחות בלבד. כאן חשוב להבין שדוקרני נירוסטה המשמשים להרחקת יונים [דוקרנים עם בסיס פלסטיק] אינם מתאימים לגודלם של העורבים ויש לשים לב שבחרתם דוקרנים להרחקת עורבים עם בסיס מתכתי. במקרה של דוקרני נירוסטה נגד עורבים חשוב לא להדביק אותם עם דבק אלא לקבע אותם עם ברגים על מנת שהעורבים לא יבעטו בהם וינתקו אותם.

⇐ שימוש בקפיץ מקפיץ

פתרון מצוין לגירוש וגם הרחקת עורבים משיפולי הגג, מאדני חלונות וממעקות. מדובר בקפיץ עשוי נירוסטה ובקוטר של 9 מ”מ המותקן בקלות לבסיס עם קליפסים וברגים.

⇐ דחליל ינשוף להרחקת עורבים

הינשוף הינו אויבו הטבעי של גוזל עורבים ולכן עורבים יעדיפו לקנן הרחק ממקום הצבת דחליל הינשוף שמפחיד אותם. ניתן לבחור בין ינשוף עם ראש קבוע או עם ראש מסתובב.

כמה עולה להרחיק עורב?

מחיר לוכד עורבים קצת יותר יקר ממחיר לוכד יונים והוא נע בין 250-450 ₪ בהתאם לשעה ולמיקום. מצד שני פינוי פגר עורב זהה למחיר פינוי פגר יונים. לכידת עורב תתבצע על ידינו בשיטה הומנית וללא פגיעה נוספת בעורב הפצוע. העלות בשבת או בחג תהיה גבוהה יותר מאשר בשעות פעילות רגילות שם ההוצאה על גירוש העורב תהיה קטנה יותר

עורבים תוקפים, מה לעשות?

כשאנחנו נתקלים בעורב פצוע מדדה בחצר או בגוזל עורבים פצוע וחסר אונים שנפל בטעות למרפסת, לרובינו, חילוץ עורבים הוא לא דבר של מה בכך, אירוע מפחיד מאוד ולא נעים.
מצד אחד אנו רוצים לעזור לעורב הפצוע. מצד שני אנו חוששים מלהתקרב אליו. האינסטינקט הראשוני של חלקינו הוא  להשיבו אל הקן אך אנו נרתעים מללכוד אותו בעצמנו מחשש שהוא או אחד מחברי הלהקה הזועפים יתקוף אותנו.

עורבים אכן עלולים לתקוף אבל לא בלי סיבה מוצדקת. ישנן מס’ סיבות מדוע עורבים תוקפים בני אדם

  • אזרחים תמימים מחזיקים בידיהם גוזל עורב פצוע שנפל מהקן ונתקלים בהתנגדות נמרצת מצד הוריו ושאר חברי הלהקה הזועפים ששומרים עליו בחירוף נפש.
  • כשהעורבים חשים  שהקן שלהם בסכנה.

עורבים הינם טריטוריאליים, כלומר, שומרים בקנאות וחירוף נפש על אזור הקינון ועל חברי הלהקה. גוזל עורב [פרחון] שאיבד שיווי משקל ונפל מתוך קן עורבים לאדמה או למרפסת בשעת אימוני התעופה קורא להוריו שיגיעו לחלצו. הורי הגוזל ושאר הלהקה נזעקים במהירות לשמע קולות המצוקה כדי להגן עליו וירימו קול צווחה רמה על כל זר שיתקרב אליו. זה האינסטינקט הראשוני של כל אדם שחומל על בעלי חיים הוא להשיב את העורב הפצוע למשפחתו או להביא אותו לווטרינר לטיפול רפואי.

לוכד עורבים מקצועי

אז מה עושים? חשוב מאוד לא להציק לעורב כדי שלא תסומנו ותותקפו בעתיד על ידי שאר החברים.  לא כל אחד יכול להיות לוכד עורבים ולכן הדבר הנכון לעשות הוא לא להתקרב לגוזל או לעורב שנמצא במצוקה ועדיף להתרחק מהמקום בשקט ולהזעיק גורם מקצועי שיטפל באירוע.

אין לכם למי לפנות? מקנן בכם פחד מעורבים? לכידת עורב מרתיעה אתכם?
“המושיע” יעניקו לכם שירותי לכידת עורבים באופן מידי וללא דיחוי. לוכד עורבים מקצועי מטעמינו יגיע בכל שעה 24/7 שבת וחג. אנו לוכדים עורבים בצורה הומנית ומשיבים אותם לטבע. במידת הצורך נעביר את העורבים לגורמי רשות הטבע והגנים. אם מדובר באירוע של עורב פצוע אזי נעביר אותו לווטרינר להענקת טיפול רפואי.

Call Now Buttonחייגו או ווטסאפ